כל מה שחשוב לדעת על תיק מפעל

siteadmin 01/05/2022

תיק מפעל הוא למעשה מסגרת מרכזת של נתונים, צעדים ופעולות בהם יש לנקוט ולהשתמש להתנהלות שוטפת ובעת אירועים חריגים. זה מאפשר לעובדים לבצע הערכת מצב ותכנון של אירועים לא רצויים שעלולים להתרחש, לצד אופן הטיפול בהם, תוך שיתוף פעולה עם גורמים שונים כמו למשל עם הרשויות הממונות.

המטרות

תיק מפעל גוזר כמה יעדים והם מניעה, טיפול ושיקום. לגבי מניעה הכוונה היא לזהות סיכונים ולהקטין את ההסתברות להתרחשותם. בטיפול הכוונה להפחית נזקים, ובשיקום הכוונה לשקם בצורה המיטבית ביותר שניתן אחרי נזק או אסון. התיק מכיל נהלים שונים כמו למשל נוהל טיפול בזמן חירום, נוהל טיפול בזמן שיגרה, תיאור של מוקדי הסיכון בארגון, תיאור של החומרים המסוכנים – ככל שיש כאלו, הגדרת בעלי התפקידים במפעל בשעת חירום, ורשימת האמצעים בהם יש לנקוט באירועי חירום.

מתי נדרש תיק כזה

התקנות בישראל קובעות כי מפעל המוגדר כמפעל מסוכן יכין ויחזיק תיק מפעל. כך למשל כל ארגון או מפעל המבצע שימוש בחומרים מסוכנים ורעלים נדרש להחזיק תיק מפעל. כמובן שכדי לבצע שימוש בחומרים מסוכנים יש להחזיק לפי חוק בהיתר רעלים, ולמנות אחראי רעלים במקום העבודה.

כיצד להכין תיק מפעל

על מנת להכין עבור הארגון שלכם תיק מפעל מותאם יש לבצע זאת בצורה מקצועית. תוכלו לפנות לחברה המתמחה בהנדסת בטיחות והדרכות עובדים על מנת לקבל את כל קשת הכלים הנדרשת לצורך תכנון והכנה של התיק. תקבלו ליווי ופתרון מקיף להחזקת תיק עבור המפעל שכולל את סדר הפעולות לטיפולי באירועי שגרה וחירום, זיהוי של מוקדי הסיכון, פירוט לגבי מערך גילוי האש בארגון, פירוט הציוד הקיים כולל אמצעי המיגון, פירוט לגבי מערך האבטחה במפעל ועוד.

בכדי להכין תיק למפעל על הצד הטוב ביותר, שישרת את הארגון שלכם בצורה נאמנה, מומלץ לפנות לחברה מקצועית בתחום הנדסת הבטיחות והייעוץ – שתספק לכם את כל מה שנדרש לצורך כך.

עם תיק מותאם לארגון שלכם תהיו מוכנים לכל אירוע ומצב חירום.

לקבלת ההצעה הטובה ביותר מלאו את הפרטים הבאים

    קידום אתרים בגוגל קידום אתרים אורגני