מהו תיק מפעל יעיל

siteadmin 12/02/2018

מפעלים רבים בתעשייה משתמשים בחומרים מסוכנים במסגרת שגרת העבודה היומיומית שלהם. עפ"י החוק לרישוי עסקים, מחויבים מפעלים אלו להכין תיק מפעל המכיל מידע לדרכי התמודדות במקרי חירום בשטחי המפעל, דרכים למזעור הסיכונים האפשריים והנחיות לשיקום מהיר של המפעל במקרה של נזק.

תקנות רישוי עסקים (מפעלים מסוכנים) מ1993 קובעות כי 'בעל מפעל מסוכן יכין ויחזיק תיק מפעל לטיפול במקרי תקלות ותקריות העלולות להתרחש אב תפעול מפעלו והעלולות להוות סכנה לבני אדם ולסביבה' (סעיף 4,א'.) המומחים שלנו בחברת שחר הנדסת בטיחות עומדים לשירותכם, להכנת תיק מפעל מקצועי, שיבטיח שתוכלו להתמודד עם כל מקרה חירום אפשרי.

 

כיצד בונים תיק מפעל יעיל

בניית תיק מפעל חייבת להתבצע אך ורק בידי מומחה מוסמך הבקיא בתקנים ובהנחיות המעודכנות, ובכל דרכי הטיפול וההתמודדות השונות עם חומרים מסוכנים. בנוסף, מומחה הבטיחות אחראי על בניית צוותי חירום המבוססת על זמינותם ומידת אחריותם האישית של העובדים שייבחרו לקחת חלק בצוותים אלו, כך שחלילה לא ייווצר מצב שבו לא יהיה צוות זמין בעת חירום.

תיק המפעל יכיל בדרך כלל:

  • פירוט של מערך האבטחה
  • פירוט אמצעי השינוע
  • פירוט כוח האדם
  • אבחון מוקדי סיכון במקום, וביצוע הערכת סיכונים בהתאם
  • מסמך נוהל חירום
  • פירוט הציוד ואמצעי המיגון

מהו תיק מפעל יעיל

להיות מוכנים לכל תרחיש

כאשר עוסקים בחומרים מסוכנים, חשוב להיות ערוכים מראש למצבי החירום שעלולים להתרחש. הכנת תיק חירום תעזור לנו למנוע מצבי חירום, לטפל בהם במידה והם מתרחשים ולשקם את המפעל לאחר הפגיעה. אל תיקחו סיכונים, זכרו שלעתים במקרי חירום, הלחץ והפאניקה לוקחים פיקוד והמצב יוצא מכלל שליטה. כתיבת נוהל חירום הכולל סדר פעולות ברור ומובן הוא הפתרון להתמודדות עם מצבים אלו. פנו אלינו עוד היום, ותוכלו להיות בטוחים שתהיו מוכנים לכל תרחיש. שחר הנדסת בטיחות – הכתובת שלכם לתיקי מפעל מקצועיים.

לקבלת ההצעה הטובה ביותר מלאו את הפרטים הבאים

    קידום אתרים בגוגל קידום אתרים אורגני