אבטחת איכות

siteadmin 28/08/2019

אבטחת איכות הינה חלק בלתי נפרד מפעילותו של כל ארגון, מפעל או מעבדה. פעולה זו חשובה ובעלת משמעות והשפעה רבה על תהליכי הייצור או יכולת הענקת השירות של הארגון שלכם ללקוחותיכם. לשם ביצוע כלל המבדקים הנדרשים, ניתן יהיה לפנות אל חברת "שחר הנדסת בטיחות". חברתנו פועלת בתחום הבטיחות, חומרים מסוכנים, הדרכות בטיחות ומערכות ניהול בטיחות ואיכות סביבה, ותשמח להעמיד את שירותיה המקצועיים לרשותכם.  

מה משמעותו של תהליך אבטחת איכות ומה הוא כולל?

אבטחת איכות הינה חיונית בעבור פעילותו של כל סוג של ארגון. תהליך חיוני זה יהיה אשר יוודא כי השירות או המוצר אותו אתם מספקים בעבור לקוחותיכם יהיה ברמת האיכות הגבוהה ביותר, כמו גם יעמוד בכל התקנים והדרישות אשר נקבעו לפעילות הארגון על פי חוק. תהליך אבטחת האיכות לרוב יכלול את השלבים הבאים על מנת להבטיח את איכותו של מוצר או של שירות כלשהו:

 • פיקוח
 • ביקורת
 • בדיקות
 • שכלול כלל הנתונים לידי מסקנות
 • מציאת המלצות שנועדו לשפר תהליכים שונים

שלבים אלו הינם חיוניים לחייו של כל ארגון ולמעשה יכולים להבטיח פיקוח ובקרה שוטפת על העבודה המתבצעת בו. כך במידה ומתגלים כשלים למיניהם, ניתן יהיה לאתר את הנסיבות בגינן התפתחו ולמצוא בעבורם את הפתרונות היעילים ביותר ליישום מיידי. כך למעשה ניתן יהיה לשפר את יכולת עבודתו ופעילותו של הארגון שלכם ולהבטיח עלייה באיכות התפוקה.

באבטחת איכות פונים למקצוענים

בכדי להיות בטוחים כי כלל שלבי אבטחת האיכות מתבצעים בצורה המדויקת מכל ומוודאים כי הארגון שלכם עובד בצורה היעילה ביותר תוך שמירה על כלל הנהלים והתקנים הקבועים בחוק, פנו עוד היום אל חברת "שחר הנדסת בטיחות". חברתנו תשמח להעמיד לשירותכם את אנשי המקצוע המיומנים ביותר לכך אשר יוודאו לבצע את כלל המבדקים באופן יסודי. הנכם מוזמנים ליצור קשר עם חברתנו ונשמח לענות על כל שאלה בנושא ולהרחיב אודות מגוון השירותים שלנו מהם תוכלו ליהנות.

מבדקי איכות

מבדקי איכות  

עריכתם של מבדקי איכות נועדה לוודא כי כלל מערכות הארגון פועלות ועובדות על פי הכללים שנקבעו. כל סוג של ארגון יהיה זקוק מפעם לפעם בביצוע של מבדקים שכאלו, זאת בכדי לוודא כי כלל המערכות ומבנה הארגון פועלים בצורה האיכותית ביותר ומבטיחים תפוקה מקסימלית, זאת תוך עמידה בכלל הנהלים ותקני הבטיחות השונים. חברת "שחר הנדסת בטיחות" תשמח לעמוד לשירותכם ולסייע בביצוע המבדקים הללו, כך להבטיח כי הארגון שלכם עובד בצורה היעילה והבטוחה ביותר וכי הוא שומר על כלל הנהלים הדרושים.

מה המטרה בעריכתם של מבדקי איכות ?

חשיבותם של מבדקי איכות טמונה בכך כי כל ארגון חייב לעסוק במלאכתו בשעה שעומד בכלל נהלי הבטיחות והאיכות אשר נקבעו בחוק בעבור תחום פעילותו. בדיקה מפורטת תאפשר לכם, בעלי ומנהלי הארגון, לזהות נקודות חוזקה וחולשה בארגון, ועל ידי כך לפעות בצורה הנכונה בכדי למנוע תוצאות אשר עשויות לפגוע ביעדי הארגון והיכולת שלו לעמוד בתקנים שנקבעו בעבורו.

בכדי לקבל את התוצאות האמינות והמדויקות ביותר, מומלץ לפנות אל חברת מנוסה בתחום אשר תוכלו לבצע את הבדיקה בעבורכם. כך, בתור צד ניטרלי, יוכל צוות החברה לאתר את כל הנקודות לשיפור ולהתאים בעבורן את הפעולות שיש לנקוט על מנת לשפר את יכולת התפוקה של הארגון, לשפר את רמת הבטיחות והשמירה על איכות הסביבה ולהעלות את מורל העובדים ולשמור עליהם.

משפרים את ניהול האיכות בארגון

כל ארגון שהוא, חייבת בביקורת אשר תוצאותיה ישקפו את פעילות הארגון ועמידתו בדרישות של תקנים, נהלי מערכות איכות ותקנות החוק הרלוונטיות. את הבדיקה תערוך לרוב חברת חיצונית. כך שבמידה ואתן מעוניינים בשיפור של ניהול האיכות בארגון שלכם, מומלץ יהיה לפנות אל חברת "שחר הנדסת בטיחות". חברתנו שמה לה כערך עליון את שביעות רצונם של לקוחותיה ועל כן מקפידה בביצוע מדויק ומקצועי של כל בדיקה, בין אם מדובר במבדקי בטיחות או מבדקי איכות. 

מנהל אבטחת איכות

מנהל אבטחת איכות הוא תפקיד חשוב במיוחד בכל עסק או ארגון. מהות התפקיד היא להוביל פעילויות שונות שמטרתן השבחת הפעילות השוטפת, הטמעת נהלים נכונים יותר בהתאם לתקנים העדכניים ביותר, העברת הדרכות רלוונטיות לעובדים, יצירת סביבת עבודה בטוחה, צמצום ההשפעה השלילית של פעילות העסק או הארגון על הסביבה, ועוד. באופן טבעי מנהל ה-QA (ראשי תיבות של Quality Assurance) זקוק לשלל כלים ולידע מקיף – שחר הנדסת בטיחות מסייעת למנהלים להתמודד עם האתגר המורכב בהצלחה, וזאת על בסיס הניסיון הרב שלה בתחום ניהול האיכות.

מבדקי איכות

תחומי האחריות של מנהל אבטחת איכות

* גיבוש מדיניות בנושא איכות הניהול – על בסיס המדיניות הכללית בחברה ועל-פי החזון שלה.

* הגדרה מדויקת של סמכויות – כשכל גורם בארגון או בעסק יודע בדיוק מהם תחומי האחריות ומהן האפשרויות העומדות בפניו כדי למלא את תפקידו, קל יותר להגיע לרמה גבוהה במיוחד של מוצרים ושירותים.

* הכשרות מתאימות לעובדים – כדי שכל אחד ואחת מהם יוכלו למלא את התפקיד שלהם באופן מיטבי ולתרום להצלחת החברה.

* יצירת תהליכי בקרה – על-מנת לאפשר מדידות קבועות של המרכיבים הרלוונטיים בפעילות העסק או הארגון, ובהתאם להבין איפה ניתן להמשיך ולהשתפר. בהקשר זה חשוב להבין את עיקרון השיפור המתמיד: חברה שדורכת במקום, גם אם התחושה היא שמדובר במקום מצוין להיות בו, עלולה לגלות שהמתחרים שלה עקפו אותה או שהיא כבר לא רלוונטית לדרישות העכשוויות של השוק שבו היא פועלת.

איך להבטיח תפקוד מיטבי של מנהל ה-QA?

כל הפעולות הנ"ל – עריכת תוכניות עבודה הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך, איתור נקודות תורפה במרכיבים השונים של פעילות העסק, מציאת הדרכות איכותיות במיוחד לעובדים, איסוף נתונים רלוונטיים, הסקת מסקנות מתוכם ועוד – מחייבות בקיאות. מאחר שברוב העסקים והארגונים אין את הידע והניסיון הדרושים, מנהל אבטחת איכות שמבין את גודל האחריות המוטלת עליו זקוק לעזרה, ומי שמספקת אותה בהצלחה רבה היא שחר הנדסת בטיחות. שירותי הייעוץ שלנו ניתנים על בסיס דיאלוג פורה עם הלקוח, בזמינות מרבית ומתוך מחויבות מוחלטת להצלחה שלכם.

אבטחת איכות ובקרת איכות

על-מנת להצליח גם במציאות מאתגרת וגדושה במכשולים מסוגים שונים, כל עסק וכל ארגון שואפים לספק ללקוחותיהם את המוצרים והשירותים האיכותיים ביותר. במקביל נדרשת גם התנהלות שעומדת בכל התקנים העדכניים ומתאפיינת ברמת בטיחות ויעילות מקסימלית. הדרך לסימון V על שתי המטרות החשובות עובר בתהליך אבטחת איכות מוקפד, בלוויית אנשי המקצוע המנוסים של שחר הנדסת בטיחות.

המרכיבים המרכזיים של אבטחת איכות

* התאמת ההתנהלות לתקנים העדכניים – אבטחת האיכות בכל ארגון ועסק נשענת על תקנים בינלאומיים מקובלים דוגמת ISO9001 ו-ISO45001 שמתמקד בתחום הבטיחות והגהות. זאת במטרה לצמצם תאונות עבודה ופגיעות תעסוקתיות שונות. בהתאם, שירות אבטחת האיכות כולל בדיקה של המצב הקיים ועדכון הפעילויות כך שיעמדו בתקנים הרלוונטיים.

* מזעור סיכונים – תכנון פעולות מנע שיצמצמו למינימום את הסיכונים וייצרו סביבת עבודה בטוחה.

* תמיכה במימוש האסטרטגיה העסקית-ארגונית – הטמעת דרכי התנהלות מיטביות בכל התהליכים הרלוונטיים, לרבות ניהול הידע הארגוני, פיתוח מוצרים חדשים, השבחת ההון האנושי ועוד. כל זאת במטרה ליצור בסיס איתן למיצוי הפוטנציאל של העסק או הארגון.

* איכות סביבה – במאה ה-21 המרכיב האקולוגי הוא חלק בלתי נפרד מהמדיניות של עסקים וארגונים מתקדמים, ובהתאם גם מרכיב מתבקש במסגרת תהליכי אבטחת האיכות הנדרשים – על-מנת למנוע פגיעה מיותרת בסביבה (שעלולה להוביל לפגיעה בחיים של כולנו).

* התייעלות אנרגטית – ביצוע סקר ותכנון מדיניות שתבטיח ניצול יעיל במיוחד של כל המשאבים, וכן יישום מלא של התוכנית כולל ניטור מדויק, ניתוח הממצאים וביצוע התאמות הכרחיות.

ליווי מקצועי למיקסום התועלת

כל הפעולות הנ"ל עשויות להניב לעסק או לארגון תועלת עצומה – בתנאי שהוא מבצע את התהליך בלוויית מומחים אמיתיים בתחום. שחר הנדסת בטיחות כבר הובילה בהצלחה תהליכים מסוג זה, עם מגוון רחב של עסקים וארגונים, וצברה ידע יקר ערך לגבי הסוגיות השונות של אבטחת איכות. הלמידה המעמיקה של כל תקני ה-ISO הרלוונטיים, היחס האישי, הזמינות המלאה והאמינות המוחלטת משלימים שירות ברמה גבוהה במיוחד.

הרווח שלכם: חיסכון כספי בזכות היעילות המרבית, שיפור הביצועים בזכות הפיתוח המושכל של מוצרים ושירותים, מיתוג מחמיא וסביבת עבודה בטוחה ונעימה.

אבטחה ומבדקי איכות

מעוניין להצטרף לשירות?
  פוסטים אחרונים

  מידע נוסף בנושא

  שחר הנדסת בטיחות – חברה שבאמת אפשר לסמוך עליה

  רוצים עזרה בנושא של אבטחת איכות? רוצים להפקיד את המשימה הזאת בידי אנשי המקצוע הכי טובים שיש היום בארץ? אם כך, חברת שחר הנדסת בטיחות צריכה לעניין אתכם. זו אומנם חברה צעירה, אך היא דינאמית ומקצועית ביותר. בנוסף לנושא של האיכות, תוכלו לקבל כאן הדרכות בתחום שונים וחשובים מאוד. למשל, תוכלו להזמין מהחברה הזאת שירותי הדרכה לעובדים שלכם בנושא של עבודות בגובה, הדרכות בנושאי בטיחות שונים ועוד. מעוניינים לקבל פרטים על שירותים נוספים שהחברה מציעה ללקוחותיה? התקשרו למספר: 073-7421999, ורצוי שתעשו זאת כמה שיותר מהר, אז למה לחשוב פעמיים?

  מה עושים יועצים בתחום של אבטחת איכות?

  בתחום של אבטחת איכות ישנם לא מעט יועצים מקצועיים שיוכלו להגיע אליכם, להכיר את העסק שלכם ולבצע בו בדיקות שונות ומקיפות. למעשה, יועצי בטיחות ממלאים תפקיד מכריע בשמירה על האיכות. הם לא עוד עובדים רגילים בעסק שמנסים להתייחס גם לאיכות, אלא הם יועצים חיצוניים שבהגדרה זו בדיוק העבודה שלהם. יש היום הרבה מאוד טכניקות שעומדות לרשות אותם אנשי מקצוע בתחום של אבטחת איכות. למשל: ביצוע בדיקות, סקרים ואפילו הדרכות. חשוב להבין: העובדים כולם צריכים להיות ערים לחשיבות של שמירה על האיכות. לכן הם צריכים לקחת חלק בעניין ולהיות מעורבים בו לכל אורך התהליך.

  אבטחת איכות – שירות מקצועי

  הרבה גורמים יכולים להשפיע על השאלה האם העסק שלכם יצליח כפי שאתם רוצים או לא. אחד מהם, הוא הגורם של אבטחת איכות. אנחנו חיים בעידן שבו התחרות מאוד ברורה בכל תחום ולכן המחויבות שלנו לאיכות היא לא משהו שאפשר להתפשר עליו. הלקוחות שקונים מכם מוצרים מסוימים מצפים לאיכות ברמה מסוימת. כמו כן, יש חשיבות רבה לעמידה בנהלים ובכל התקנים הרלוונטיים לתחום שבו אתם עוסקים. לכן ברור מדוע צריך להקפיד על האיכות של העבודה ושל המוצר. עם זאת, נשאלת השאלה, איך מקפידים על כך בצורה נכונה? ואיך מבטיחים שהאיכות שלנו נשמרת לאורך זמן? כאן בדיוק נכנסים המומחים בתחום הזה, כמו אלה שמחכים לכם בחברת שחר הנדסת בטיחות.

  אבטחת איכות בארגונים

  רובנו רוכשים מוצרים בצורה אוטומטית וזאת מבלי לבדוק את האספקטים החשובים ופועלים מתוך אינסטינקט ודחף, ומכאן שתחום ונושא אבטחת איכות מהווה מרכיב מרכזי על מנת שנוכל להיות שקטים ובטוחים אנו רוכשים מוצרים איכותיים. אבטחת איכות איננה בקרת איכות, אלא בדיקה חיצונית ובלתי תלויה המיועדת לבדוק את איכותם ובטיחותם של תהליכי ייצור במפעלים, חברות וארגונים. במידה ותוצאות הבדיקה מעידות על כשלים ומחדלים, הרי שהמפעל עלול להיסגר. תחום אבטחת איכות עוסקת באספקטים שונים בהם: ביקורת חיצונית על שירותים ומוצרים, פיקוח מדוקדק וקפדני המבוסס על התנאים הרגולטיביים, בדיקות במעבדות ועוד. לקבלת ייעוץ נוסף תוכלו לפנות אל חברת שחר הנדסת בטיחות.

  החשיבות והיתרונות של שירותי אבטחת איכות חיצוניים

  כאשר אנו עוסקים בתחום אבטחת איכות, הרי שחשוב לדעת כי כל מוצר מחולק לכמה שלבי חיים, כאשר בכל שלב המוצר נבדק פעם נוספת בצורה חיצונית על מנת לזהות תוצרי לוואי, לוודא עמידה בתקנים ועוד. האבטחת איכות היא תחום כללי העוסק הן בדברים ופרטים מובנים מאליהם והן בתכנון תעשייתי, התאמה לשימוש הלקוח, הייטק, כיצד נציג שירות משוחח עם לקוח ועוד. הבדיקות החיצוניות מבוצעות על ידי חברות מקצועיות והמתמחות בתחום והן מתאימות גם לענפים שהינם ספק מוצרים ספק שירותים כגון: חינוך, פיננסים, תעשייה, שירותים רפואיים, מדע ועוד. בדיקות אבטחת איכות מהוות שירות חיוני הניתן על ידי חברות חיצוניות, כאשר החשיבות והתרומה של השירות הינה רבה וזאת על מנת להבטיח ייצור מוצרים איכותיים ומתן שירותים העומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

  מומחים באבטחת איכות ובטיחות

  שחר הנדסת בטיחות הינה חברה מובילה ומנוסה הפועלת בתחום הבטיחות, אבטחת איכות, חומרים מסוכנים, מערכות ניהול בטיחות ואיכות הסביבה ועוד. צוות המומחים והיועצים שלנו מעניק שורה של שירותים בהם: שירותי ממונה בטיחות, ייעוץ לטיפול בחומרים מסוכנים, הדרכות בטיחות, הדרכות בטיחות באש, עריכת סקרי סיכונים, הטמעת מערכות ניהול איכות ובטיחות ועוד. בכל שאלה ופנייה, אנו עומדים לשירותכם ונשמח להעניק לכם מענה מקצועי ביחס אישי ולהתאים עבורכם פתרונות אבטחת איכות בהתאם לצרכים ולמאפייני ותחום הפעילות שלכם.  

  מבדקי איכות על פי כל התקנים

  מבדקי איכות נדרשים על פי כל התקנים המובילים והקובעים בתחום מערכות ניהול איכות. מבדקי האיכות הינם חיוניים וחשובים במיוחד כאשר אנו עוסקים בתחומים כמו מכשור רפואי, תעשיית החלל, תעשיות ביטחוניות ומערכות ניהול בטיחות ובריאות בתעסוקה. מבדקי האיכות מבוצעים בהתאם לתקנים הקובעים מונחים והגדרות למערכות השונות לניהול האיכות. המבדק הינו תהליך שיטתי, מתועד ובלתי תלוי שנועד להשיג מה שקרוי "ראיית מבדק" והערכה אובייקטיבית על מנת לקבוע את רמת המידה שבה מתקיימים קריטריוני המבדק. אנו בשחר הנדסת בטיחות עוסקים באופן קבוע בכל נושא מבדקי איכות.

  מה כוללים מבדקי איכות?

  מבדקי איכות מתבצעים בהתאם לכללים המופיעים במדריך לעריכת מבדקים המכתיב את הקווים המנחים לעריכת המבדקים במערכות לניהול איכות וניהול סביבתי. המדריך מציג ומפרט את הפרמטרים והדגשים המרכזיים עליהם יש לשים דגש במבדק:

  • קריטריוני המבדק – קובץ של קווי נהלים, דרישות ומדיניות.
  • ראיית מבדק – הצהרות עובדתיות, רשומות וכל מידע רלוונטי אחר הנוגע לקריטריונים המופיעים במבדק וניתן לאמת אותם.
  • ממצאי המבדק – התוצאות של הערכת אוסף הראיות שנאספו במבדק וזאת לאור הקריטריונים במבדק. הממצאים עשויים להעיד ולהצביע על אי התאמה, התאמה או על אפשרויות והזדמנויות לשיפור.
  • תהליך שיטתי – הליך מסודר שכולל תאומים והכנה, ביצוע הולם וראוי של המבדק מהבחינה של הנושאים הנבדקים וההתנהגות של עורך המבדק. כמו כן מתבצע תיעוד מוקפד ומדוקדק באיסוף הראיות למבדק.
  • בלתי תלוי – איסור על קיום קשר בין עורך המבדק לתחום שבו עוסק המבדק.
  • הערכה אובייקטיבית – הערכה של ראיות המבדק לאור הקריטריונים הרלוונטיים הינה בעלת חשיבות רבה לאיתור של אי התאמות המחייבות תיקון.

  החשיבות של מבדקי איכות הינה רבה והם מספקים יתרונות רבים:

  • מתן משוב להנהלה אודות תהליכים המתבצעים בפועל וזאת על מנת לוודא האם הפעילות מבוצעת כראוי והתוצאות המתוכננות מושגות.
  • איתור ליקויים ובעיות – איתור מוקדם של בעיות טרם המוצר מגיע ללקוח יקטין נזקים ואף ימנע אותם באופן מלא.
  • עמידה בדרישות התקנים – המבדקים מאפשרים לכל ארגון לוודא כי הוא עומד תקנים ובדרישות שהוא התחייב לפעול על פיהם.

  פתרונות ושירותים מתקדמים בהנדסת בטיחות

  שחר הנדסת בטיחות הינה חברה מובילה בתחום הבטיחות בעבודה, טיפול בחומרים מסוכנים, הדרכות בטיחות, הטמעת מערכות ניהול בטיחות ואיכות הסביבה ועוד. צוות המומחים שלנו עומד לשירותכם וישמח להעניק לכם שורה של שירותים בהתאמה אישית לצרכי העסק או המפעל שלכם כגון: שירותי ממונה בטיחות למפעלים, הדרכות בטיחות, בטיחות אש, עריכת סקרי סיכונים, הערכות לחירום ועוד.

  לקבלת ההצעה הטובה ביותר מלאו את הפרטים הבאים

   קידום אתרים בגוגל קידום אתרים אורגני
   ×

   שיחת ווטסאפ

   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support