הדרכות בטיחות

siteadmin 25/12/2017

בטיחות וגיהות בעבודה חשובים הן לאיכות העבודה, הן לבטיחות העובד והן לתקינות העבודה. הדבר אמור בכל סוג עבודה שהיא, ובכללם מפעלים בתעשייה (כימית, הייטק, כבדה ועוד), עובדי משרדים, עובדי משק וכל ארגון המעסיק עובדים.

בישראל, כמו בכל מדינה מתוקנת אחרת, הכירו בחשיבות העניין והקצו משאבים רבים לנושא, וכן חוקקו חוקים הדורשים זיהוי סיכונים וביצוע הדרכות לעובדים.

מפעלים רבים מאבדים ימי עבודה בשל תאונות עבודה הגורמים להפסדים כלכליים כבדים. מבדיקה שנעשתה נמצא כי אחת הסיבות העיקריות להתרחשות תאונות העבודה הינה חוסר ידע של העובדים על הסיכונים הקיימים בעמדות העבודה ועל כללי זהירות ועבודה נכונה. שחר הנדסה מציעה יועצי בטיחות שיכוונו את הארגונים וציעה גם:

הדרכה בטיחות מקצועית, שהיא אחת מאמצעי המניעה החשובים והאפקטיביים ביותר העומדים לרשות המפעל/ארגון.

מי נדרש לבצע הדרכות לבטיחות

תקנות ארגון הפיקוח על העבודה (מסירת מידע והדרכת עובדים), התשנ"ט 1999, קובעות:

"מחזיק במקום עבודה (מעביד) ימסור לעובד במקום העבודה מידע עדכני בדבר הסיכונים במקום, ובפרט בדבר הסיכונים הקיימים בתחנת העבודה שבה מועסק העובד, וכן ימסור לו הוראות עדכניות לשימוש, להפעלה ולתחזוקה בטוחים של ציוד, של חומר ושל תהליכי עבודה במקום".

"מחזיק במקום עבודה יחזור ויקיים הדרכה כאמור בהתאם לצורכי העובדים ולפחות אחת לשנה".

יתרונות לביצוע הדרכות בטיחות מקצועיות במפעל

 • צמצום תופעת התאונות בעבודה והפגיעה בבריאות של עובדים ובעלי עניין אחרים.
 • מניעת נזקים והפרעות לפעילות שוטפת וליצור.
 • שיפור אקלים ארגוני ויחסי עבודה.
 • חסכון כלכלי, בהפסד ימי עבודה ופרמיות ביטוח.

שחר הנדסת בטיחות תזהה את צורכי ההדרכה של המפעל ותעניק הדרכות מקצועיות לכלל עובדי הארגון בנושאים הבאים:

 • הדרכות חומרים מסוכנים.
 • הדרכות בטיחות כלליות, לכלל סוגי התעשייה.
 • הכשרה ותרגול צוותי חירום בכיבוי אש חומרים מסוכנים.
 • בטיחות לעובדי משרדים למשרדים.
 • הדרכות לבטיחות מעבדות (כימיות וביולוגיות).
 • בטיחות אש.
 • הדרכה לניהול סביבתי ISO:14001.
 • הדרכה לניהול הבטיחות, ת"י 18001.
 • הדרכה מערכות לניהול איכות ISO:9001.
 • הדרכה לעבודה בגובה.
 • הדרכת ריענון למלגזנים

רשימה חלקית של נושאי ההדרכה

ההדרכות יותאמו ללקוח על פי הסיכונים הקיימים בארגון ובהתאם לדרישת הלקוח.

הדרכות בטיחות

הדרכות לבטיחות עובדים

כל בעל עסק כבר יודע כי הדרכת בטיחות הן אחת הדרכים היעילות ביותר לוודא כי סביבת העבודה תישאר בטוחה בעבור כל אחד מצוות העובדים של הארגון. את הדרכות הבטיחות החשובות הללו ניתן יהיה לקבל מחברת "שחר הנדסת בטיחות". חברתנו שמה לה לדגש את נושא הבטיחות ועל כן עושה את כל שביכולתה על מנת לאפשר לכל ארגון ליצור את אזור העבודה הבטוח והנוח מכל.

חשיבות הדרכות בטיחות ומה הן כוללות

בטיחות וגהות הינן חשובות מאוד בעבור שמירה על סביבת עבודה אשר מטיבה עם העובדים ומאפשר להם להשלים את משימותיהם בצורה הבטוחה והיעילה ביותר. חשוב לזכור כי החוק מציין כי על כל אחד מהעובדים של הארגון שלכם יהיה לעבור הדרכת בטיחות על בסיס שנתי. גם במידה והצטרפו לארגון עובדים לאחר ההדרכה השנתית, יהיה עליכם לוודא כי גם העובדים החדשים עוברים את ההדרכה החשובה והחיונית הזו.

הדרכת בטיחות כוללות פרקים אשר דנים בבריאות, בטיחות ורווחת כלל העובדים של הארגון. הדרכה זו תעניק לעובד את ההנחיות הבסיסיות אשר יסייעו בשמירה על בטיחות במקום העבודה. זאת לרבות:

 • אופי ציוד המגן האישי וחובת השימוש בו.
 • שמירה על מעברים פנויים ללא מכשולים.
 • חשיבות תקינות הציוד, מתכנים ומכונות שונות אשר בבעלות הארגון.
 • חובת ההתראה בפני כל מפגע בטיחות אשר עובד נתקל בו.
 • תפקידו של ממונה הבטיחות וחובת מילוי הוראותיו.
 • קבלת מידע אודות הנחיות הבטיחות הכלליות אשר רלוונטיות בעבור הארגון הספציפי.
 • ועוד…

המקצועיות שלנו זו הבטיחות שלכם

חברת "שחר הנדסת בטיחות" מציעה בעבור ציבור לקוחותיה שירותי בטיחות מתקדמים אשר כוללים הדרכות בטיחות בהתאמה אינדיבידואלית לפעילותו ואופיו של הארגון שלכם. זאת מתוך מטרה להעניק בעבור כל ארגון את הכלים והידע הנחוץ על מנת שלהפוך את סביבת העבודה למרחב הבטוח ביותר בעבור ציבור העובדים כמו גם הציוד שלכם. הנכם מוזמנים ליצור קשר עם חברתנו ולקבל את המענה המקצועי בעבור כל שאלה אשר עשויה להתעורר בנושא בטיחות במקום העבודה.

הדרכות בטיחות לעובדים במפעל

ידע הוא אחד המשאבים החשובים ביותר בכל ארגון. בפרט הוא תורם להעלאת רמת הבטיחות בארגונים ובעסקים, ולכן חשוב מאוד להקנות אותו לעובדים. הדרך היעילה ביותר היא לבצע הדרכת בטיחות ממוקדת, שאותן מעבירים מומחים מנוסים. שחר הנדסת בטיחות מציעה מגוון רחב של הדרכות, בהתאם לצרכי הארגון ולתקנות הרלוונטיות – על-מנת ליצור סביבת עבודה בטוחה ונעימה.

הסוגים השונים של הדרכות בטיחות

* הדרכת עבודה בגובה – הדרכה ייעודית לכל מי שמבצע פעולות שמחייבות טיפוס על סולמות גבוהים (2 מ' ומעלה), שהות על במות הרמה למיניהן, עבודה על פיגומים ניידים או נייחים, טיפוס על גגות וגם ירידה לבורות.

* בטיחות אש – הדרכה חשובה לכל עובד בכל סוגי החברות. מי שיודע מהן הפעולות הנכונות שיש לנקוט כשפורצת שריפה לא יילחץ במצב שכזה – ועל כן הסיכון פוחת משמעותית.

* חומרים מסוכנים – הדרכה רלוונטית בכל מקום שבו נעשה שימוש בחומרים ביולוגיים או כימיים שעלולים להיות מסוכנים.

* ניהול איכות עפ"י תו תקן ISO9001 – תקן שמבטיח תכנון נכון, פיתוח וייצור איכותיים וגם מתן שירותים ברמה הגבוהה ביותר האפשרית. בהתאם, הטמעת נהלים על בסיס ISO9001 הופכת את העובדים לפרודוקטיביים ומועילים במיוחד.

* ניהול סביבתי עפ"י תו תקן ISO14001 – עוד תקן בינלאומי חשוב שמטרתו הבטחת התנהלות שוטפת תוך צמצום למינימום של הפגיעה בסביבה. בעידן שבו הדאגה לעתיד כדור הארץ מוחשית ואמורה להשפיע על כל החלטה, מומלץ כמובן להקפיד על שיטות עבודה ברוח זו ועל בסיס ידע שמועבר בהדרכה מקצועית.

איך להפיק את המקסימום מכל הדרכה?

ביצוע של הדרכות לבטיחות מייצר רווח של ממש לכל עסק ולכל ארגון: ראשית, מינימום נזקים ופגיעה בעבודה השוטפת עקב תקלות לא מחויבות המציאות כתוצאה מחוסר מיומנות של עובדים. שנית, חיסכון כספי בזכות תשלום פרמיות נמוכות יותר עבור ביטוחים שונים – והכי חשוב, צמצום דרמטי של כמות תאונות העבודה.

על-מנת להפיק מקסימום תועלת מכל הדרכה חשוב להפקיד אותה בידיים מנוסות, גם מבחינת השליטה בחומר וגם מבחינת היכולת להעביר אותו ביעילות – לשחר הנדסת בטיחות ניסיון רב שמתורגם ללימוד אפקטיבי בכל קורס ובכל הדרכה, כך שהעובדים שלכם יקבלו את כל הידע הדרוש להם ואתם תיהנו משקט נפשי.

מעוניין להצטרף לשירות?
  פוסטים אחרונים

  מידע נוסף בנושא

  הדרכות בטיחות – שחר הנדסת בטיחות

  הדרכות לבטיחות המועברות לעובדים הינן בעלות חשיבות ותרומה רבה להגברת המודעות ולהטמעה של כללי עבודה נכונים. ההדרכות כוללות העברה של ידע תיאורטי ותרגולים מעשיים שנועדו יחדיו לשמור על בריאות ושלום העובדים. במהלך השנים האחרונות, חלה עלייה חדה במספר תאונות העבודה והתוצאות של המגמה הזו הינן פציעות רבות ומספר לא מבוטל של הרוגים. נוכח הנתונים המדאיגים, התחזקה ההבנה לגבי הצורך בחיזוק והגברת המודעות לשמירה על כללי בטיחות נכונים בעבודה ולעמידה בכל הנהלים והתקנות, כאשר המטרה העליונה הינה הצלת חיים. חברת שחר הנדסת בטיחות היא מהמובילות בארץ בתחום זה.

  מה כוללות הדרכות בטיחות?

  אחד האלמנטים וההיבטים החשובים הנלמדים בהדרכות הבטיחות הינו שימוש נכון בציוד מיגון. כאשר אנו עוסקים בעבודה בגובה, הרי שהחשיבות לשימוש נכון בציוד בטיחות הינה בעלת חשיבות כפולה ומכופלת בהשוואה לכל עבודה אחרת. הציוד חייב להיות מותאם היטב לכל פועל ועובד וכמובן שעל העובד לדעת כיצד להשתמש בו בצורה נכונה. דגש חשוב נוסף הניתן בהדרכות הבטיחות הינו ההקפדה של העובדים על מילוי ההוראות בצורה מלאה וזאת על מנת להימנע מתאונות העלולות לעלות בפציעות וחבלות שונות ואף במוות. החשיבות של העברת הדרכות בגובה הינה רבה ומשותפת הן לעובדים והן למעסיקים.

  הדרכות בטיחות – שימוש נכון בציוד מגן ואמצעי בטיחות

  הדרכות הבטיחות המועברות על ידי חברה מקצועית, כוללות הוראות כיצד לעשות שימוש נכון בציוד מיגון בצורה אפקטיבית. ציוד המיגון הנדרש לשמירה על בטיחות העובדים כולל:

  • רתמות המונעות נפילות מגובה
  • עוגנים שונים בהם: טבעת פלדה, רצועות עיגון, אוזן עיגול ועוד.
  • סולמות כלוב וסולמות ניידים לבלימת נפילות.
  • חצובות שונות בהן: חצובה תלת רגלית, חצובה לכניסה צדדית, כננת דיגיטלית ועוד.
  • מתקן חילוץ ומילוט המאפשר למלט מספר רב של אנשים במהירות במצב חירום. אמצעי זה הינו חיוני ויעיל במיוחד במקומות גבוהים שאין בהם גישה נוחה לרצפה ובבניינים שיש בהם מספר רב של אנשים.
  • חבלים – חבלי תמיכה הכוללים ווסת נועדו להגן על העובדים בגובה ולמנוע נפילות.

  פתרונות בטיחות מקצועיים לחברות, ארגונים ומפעלים

  חברת שחר הנדסת בטיחות מספקת שורה של שירותים ופתרונות בתחום בטיחות בעבודה ללקוחות פרטיים, חברות, ארגונים, עסקים ומפעלים. בין מגוון השירותים שצוות המומחים שלנו מעניק, תוכלו למצוא: שירותי ממונה בטיחות, ייעוץ לטיפול בחומרים מסוכנים, הדרכות לבטיחות, בטיחות באש, בטיחות עבודה בגובה, עריכת סיכונים, הטמעת מערכות ניהול, היערכות לחירום ועוד.

  לקבלת ההצעה הטובה ביותר מלאו את הפרטים הבאים

   קידום אתרים בגוגל קידום אתרים אורגני
   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support