ניהול איכות

siteadmin 15/10/2021

ניהול האיכות כוללת

ניהול עסק או הובלת ארגון הפכו במאה ה-21 לאתגרים מורכבים במיוחד. גם בחברה קטנה יחסית עדיין נדרשת תשומת לב לשורה ארוכה של נושאים, כולם רבי חשיבות, ובאופן כללי ניתן להשוות ניהול לניווט בשדה מוקשים כשעוד קודם לכן יש צורך להבין מהו בעצם היעד הנכון ביותר שאליו יש לשאוף בכל נקודת זמן. בהתאם פותחו גישות שונות שמטרתן לסייע למי שמוטלת עליהם אחריות כבדת משקל ואחת מהן היא TQM – ניהול איכות כוללני (Total Quality Management). חברת שחר הנדסת בטיחות היא בעלת ידע יקר ערך וניסיון רב בתחום האיכות, ובאמצעותם נוכל להשביח גם את הפעילות אצלכם בארגון.

העקרונות המרכזיים של TQM – ניהול לאיכות כוללנית

* מחויבות – ארגונים שיש בהם מחויבות אמיתית להעלאת רף האיכות הם אלה שיצליחו לאורך זמן.

* שיפור מתמיד – של כל התהליכים בארגון, מתוך הבנה שזהו צעד הכרחי לכל מי שרוצה להישאר רלוונטי וביתרון על פני המתחרים.

* שיתוף העובדים בתהליך – העברת הדרכות שיאפשרו לעובדים להשתכלל וכך לתרום יותר לארגון, ובנוסף עידוד כל אחד ואחת מהם להציע שיפורים ולקדם יוזמות מתאימות.

* בקרה – על-מנת לקבל תמונת מצב מדויקת לגבי ההתקדמות והאימפקט של כל תהליך, חשוב להשתמש הן במדדים כמותיים והן במדדים איכותיים, וכמובן לבצע את כל המבדקים הנדרשים באופן מקצועי.

* מחשבה לטווח הארוך – הרחבת טווח העניין של קברניטי הארגון מעבר לנקודת הזמן הנוכחית, וכתוצאה מכך הבנה טובה יותר של הצעדים שכדאי לנקוט על-מנת לממש את היעדים ולשגשג במשך שנים רבות.

איך להבטיח מקסימום שיפור?

שחר הנדסת בטיחות צברה ניסיון רב במתן שירותים לניהול איכות למגוון רחב של חברות וארגונים. השירות כולל ביצוע מבדקי איכות באופן מדויק ומעמיק, הכנה לקראת מבדקים חיצוניים, ליווי צמוד במהלך המגעים מול הגופים הרגולטוריים (פיקוד העורף, הרשות הארצית לכבאות והצלה וכו'), עריכת סקרים שונים כדי לאסוף את כל הנתונים החיוניים, כתיבת נהלים עדכניים, העברת הדרכות חשובות כדי שכל העובדים יוכלו להתנהל על סמך הרף החדש, ועוד.

שירות ניהול האיכות והשבחת הפעילות ניתן מתוך תחושת אחריות ומחויבות מלאה להצלחה שלכם, בזמינות גבוהה ועל בסיס דיאלוג מתמיד עם כל הגורמים בעסק או בארגון.

מערכת ניהול איכות

עקרונות ניהול האיכות

איכות הניהול היא מפתח קריטי להצלחה עסקית וליצירת אקלים ארגוני שמאפשר עמידה ביעדים. חברה שמתנהלת באופן מושכל משלבת גם את העובדים בתהליך, גם באמצעות הדרכות שמקנות להם כלים חיוניים למילוי תפקידם על הצד הטוב ביותר וגם באמצעות עידוד יוזמות שונות מצידם. דגש חשוב נוסף הוא חתירה מתמדת לשיפור. זהו גם אחד המאפיינים העיקריים של שחר הנדסת בטיחות, שבין השאר מספקת גם את שירות ניהול האיכות ובכך מקדמת עסקים וארגונים רבים.

התקנים הרלוונטיים במסגרת ניהול האיכות

בסיס פעולה אפקטיבי במיוחד לניהול איכות שמשדרג את הפעילות הוא תקני ISO השונים, ובפרט הבאים:

* תקן ISO 9001 – תקן בינלאומי שמבטיח מוצרים ושירותים ברמה הגבוהה ביותר, ובהתאם גם שביעות רצון מקסימלית מצד הלקוחות.

* תקן  ISO 45001– תקן שמתמקד בנושא הבטיחות. אימוץ מרכיבי תקן זה מאפשר ליצור סביבת עבודה בריאה ובהתאם מינימום פגיעות וסיכונים. בהתאם למאפיינים הספציפיים של הארגון נקבעת מדיניות בטיחות וגיהות תעסוקתית (בג"ת), מתבצעים מבדקים על-מנת לוודא התאמה בין המצב הקיים למצב הרצוי, וננקטים כל הצעדים על-מנת לצמצם את הפער ביניהם ובעצם לאיין אותו.

* תקן  ISO 50001– תקן שמטרתו הוא חיסכון באנרגיה. הרווח כפול – גם חיסכון כלכלי וגם צמצום הפגיעה בסביבה עקב שימוש יתר במשאבים. כתוצאה מכך משתפרת גם תדמית הארגון או העסק.

* תקן ISO 14001 – רשימת הנחיות שמבטיחה תפעול שוטף של העסק עם מינימום פגיעה בסביבה. גם אימוץ תקן בינלאומי תורם למיתוג טוב יותר של הארגון או העסק, וחשוב יותר, מונע נזקים סביבתיים שמשפיעים לרעה על החיים של כולנו.

מערכת לניהול איכות

שחר הנדסת בטיחות מתנהלת מתוך חתירה מתמדת למצוינות שבאה לידי ביטוי בין השאר בלמידה בלתי פוסקת ובהתעדכנות בכל השינויים החשובים בתקנים הבינלאומיים הנ"ל. בהתאם אנחנו אמונים על מתן שירות ניהול האיכות ברמה הגבוהה ביותר האפשרית, ויכולים להבטיח לכל עסק שיפור משמעותי בכל מרכיבי הפעילות, הגברת היעילות ותוצאות טובות יותר – להבטיח ולקיים. השירות כולל דיאלוג מתמיד עם כל הגורמים המקצועיים הרלוונטיים בעסק או בארגון, וניתן מתוך מחויבות מוחלטת להצלחת התהליך.

ניהול איכות בעבודה

החשיבות והכדאיות בהשקעה בתחום ניהול איכות

השקעה בתחום ניהול האיכות מעידה על המוטיבציה והאחריות של  הבעלים והמנהלים לספק ללקוחותיהם את השירות והמוצרים הטובים והאיכותיים ביותר. הגישה שמה את הלקוח במוקד העניינים ובראש סדר העדיפויות ובמקביל משטיחה ומאזנת את מבנה הפירמידה ואת ההיררכיה הבירוקרטית בחברה או בארגון. ניהול האיכות נועד לחנך ולהטמיע מודעות והרגלים נכונים לשיפור מתמיד של תהליכי עבודה וזאת מתוך שאיפה להגיע למצב של שליטה, בקרה ופיקוח מלאים ללא ליקויים. לצד החלק והאחריות של היועצים המקצועיים החיצוניים, הרי שגם העובדים נדרשים להתגייס לטובת המטרה המשותפת ולשאוף כל הזמן לשפר את תהליכי העבודה ואת המוצרים והתוצרים שהם מפיקים.

הנדסת בטיחות וניהול איכות מידי מומחים

חברת שחר הנדסת בטיחות פועלת בתחום הבטיחות, טיפול בחומרים מסוכנים, הדרכות בטיחות בגובה, הטמעת מערכות ניהול איכות ובטיחות ועוד. צוות המומחים והיועצים שלנו עומד לשירותכם וישמח להעניק לכם מגוון שירותים שישפרו את בטיחות ואיכות העבודה ויובילו לצמיחה, שגשוג, רווחיות ושיפור חוויית הלקוח.

ניהול איכות באסטרטגיה מתקדמת

ניהול איכות כוללני הינה שיטה ואסטרטגיה מתקדמת ואפקטיבית שנועדה להטמיע ולהקנות מודעות, הרגלים ונהלים לשמירה ולהקפדה על איכות במגוון התהליכים הארגוניים. ניהול איכות הינו תחום אחריות חשוב במיוחד לכל מפעל, ארגון וחברה במגוון ענפי התעשייה, ההייטק, המסחר ועוד. קבלת שירותים לניהול האיכות מידי חברה מקצועית חיצונית מספקת שלל יתרונות להתנהלות מיטבית של העסק, המפעל או החברה שלכם. השירות מתמקד בשיפור השירות וביכולת לעמוד בצורה מלאה בכל הצרכים והדרישות של הלקוחות וזאת תוך החלת שינויים באופן מתמיד ושוטף על מנת לשפר את ביצועי הארגון. לפרטים נוספים פנו אלינו אל שחר הנדסת בטיחות.

מעוניין להצטרף לשירות?
  פוסטים אחרונים

  מידע נוסף בנושא

  מה כוללים שירותי ומערכות ניהול איכות?

  שיטת וגישת ניהול איכות מבוססת וכוללת שורה של פעולות ופעילויות מערכתיות המבוצעות על ידי כל הגורמים בארגון וזאת על מנת להשיג ולממש בצורה היעילה ביותר את המטרות והשאיפות של הארגון ולספק שירותים ומוצרים באיכות הגבוהה ביותר. מכון התקנים הישראלי מאמץ את התקנים הבינלאומיים כפי שמופיעים במסמך הבינלאומי הקובע מהן הדרישות  והסטנדרטים למערכות ניהול איכות. מערכות נוהל איכות מבוססות על שיטה של תכנן – עשה – בדוק ופעל. על פי המודל ניתן לקבוע מהם התהליכים והמטרות החיוניים והנדרשים על מנת להפיק תוצאות באיכות הגבוהה ביותר. לאחר התכנון ומימוש התהליכים, מתבצעת בדיקה הכוללת ניטור ומידור של מוצרים ותהליכים מול המדיניות והדרישות כפי שנקבעו מראש.

  לקבלת ההצעה הטובה ביותר מלאו את הפרטים הבאים

   קידום אתרים בגוגל קידום אתרים אורגני
   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support