על מה מבוססת המערכת?

siteadmin 07/04/2022

בישראל ישנו גוף שנקרא מכון התקנים שתפקידו להבטיח תקינות ובטיחות ורמה נאותה של מוצרים ושירותים. מכון התקנים מיישם זאת באמצעות תקנים, סקרים, ביקורות ועוד. כמו כן, אימץ מכון התקנים מערכת ניהול איכות שקובעת את הדרישות למערכת כזאת לכל סוג של מוצר ושירות במשק. לכל סוג של שירות או מוצר ישנו תקן המפרט את הדרישות מבחינת איכות, השירות ושיפור המוצר. נציין כי התקן הינו בתאמה לאופי הארגון.

המערכת מבוססת על ארבעה רכיבים עיקריים והם: לתכנן, לעשות, לבדוק, לפעול. רכיב התכנון כולל הצבה של מטרות ותהליכים אשר נדרשים לייצור והפקה של מוצרים ושירותים שהארגון מספק ללקוחותיו. רכיב העשייה הוא למעשה ביצוע בפועל של התהליכים ומימוש של המטרות באמצעות אותם התהליכים. הרכיב השלישי, הבדיקה, כולל ניטור ומדידה של המוצר או השירות בהשוואה לתכונית העבודה, המדיניות והדרישות. אם למשל תוכנית העבודה כוללת התייחסות לכך שהמוצר יהיה ארוז באריזה הרמטית ובשלב הבדיקה נתגלה כי לא כל האריזות הן סגורות והרמטיות הרי שמדובר בממצא לא תקין שעלה בשלב הבדיקה. הרכיב הרביעי, הפעולה, כולל נקיטת פעולות ואמצעים לשיפור הנקודות שבאו לידי ביטוי בשלב הבדיקה. ולכן, בשלב הזה יש לנקוט פעולה או פעולות שיבטיחו הפקת מוצרים שארוזים באריזות הרמטיות לגמרי.

התועלת לארגון

יישומה של מערכת ניהול איכות בארגון מניב תועלות רבות לארגון. הארגון נמצא בשליטה על העשייה שלו, הוא מספק ללקוחות מוצרים ושירותים איכותיים, המוניטין של הארגון גדל, העובדים חשים בטוחים ומרוצים, שביעות הרצון של הלקוחות גוברת והם ממליצים על מוצרי החברה לאחרים, ישנה שפה אחידה לכל הארגון והסכמה לגבי חשיבות נוהלי הבטיחות והקפדה עליהם, ומחויבות העובדים כלפי הארגון גוברת בשל כך.

כאשר הארגון פועל על פי מערכת ניהול איכות והתוצרים שלו איכותיים, הארגון גם יכול בקלות רבה יותר לרקום שיתופי פעולה עסקיים, לצמוח, לזהות הזדמנויות עסקיות בשוק ולגדול.

חברה המתמחה בהנדסת בטיחות ובניית תוכנית בטיחות והדרכות לעובדים תסייע לכם בהטמעת מערכת לניהול איכות.

מעוניין להצטרף לשירות?
  פוסטים אחרונים

  לקבלת ההצעה הטובה ביותר מלאו את הפרטים הבאים

   קידום אתרים בגוגל קידום אתרים אורגני
   ×

   שיחת ווטסאפ

   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support