חשיבותן של הדרכות

siteadmin 27/03/2022

נושא הבטיחות במקום העבודה הוא חשוב מאין כמוהו, וכל ארגון ועסק נדרשים להטמיע נהלי עבודה וליישם נהלי בטיחות. ארגונים מסדר גודל מסוים ומעלה ממנים איש מקצוע שתפקידו הוא ממונה בטיחות במקום העבודה, ובהתאם לגודל הארגון אף יותר מאחד. וכחלק משגרת העבודה יש לקיים הדרכות בטיחות לעובדים מתוך מטרה למזער נזקים ולהבטיח את שלומם ובריאותם של העובדים ושל הסביבה כולה. הדרכות בטיחות רלוונטיות גם לעובדי משרדים, לעובדים בשטח ולכל עסק באשר הוא.

למנוע תאונות עבודה

הנזק הכלכלי והאישי אשר נגרם לארגונים ומפעלים בשל תאונות עבודה הוא רב משקל. כתוצאה מכך הארגון סופג תשלום של ימי עבודה לעובדים, פיצויים ולעתים אף תביעות משפטיות. ושלא לדבר על הנזק שנגרם לשרשרת הייצור ולתדמית המפעל או הארגון. ובדיוק כדי למנוע זאת יש לקיים הדרכות בטיחות במקום העבודה באופן תדיר. סיבה עיקרית לכך שמתרחשות תאונות עבודה היא משום שהעובדים לא הוכשרו בכל הידע הנדרש מבחינת זהירות ונהלי עבודה. אם אותם עובדים היו נחשפים לידע שהיה חסר להם, סיכוי גבוה מאוד שתאונת העבודה לא הייתה מתרחשת.

תכנים ונושאים

הדרכות בטיחות הן ספציפיות לארגון והן עוסקות בנושאים שונים, בהתאם לתחום העיסוק של מקום העבודה. כך למשל יש הדרכות לגבי חומרים מסוכנים ויש הדרכות שעוסקות בבטיחות באש. יש הדרכות שעוסקות בבטיחות בסביבת עבודה משרדית, ויש לעבודה בגובה. כל ארגון ועסק חייב לקיים ולספק לעובדים את ההדרכות הרלוונטיות, כולל רעינון והתאמה למציאות בשטח בהתאם לחוקים ולנהלי העבודה.

יתרונות

רשימת היתרונות של הדרכות בטיחות היא ארוכה וכוללת צמצום של תאונת עבודה, שיפור רווחת העובד, השפעה כלכלית חיובית וחסכון בהוצאות, מניעת שיבושים בתהליכי הייצור ועוד. השפעה ברמת המאקרו גם כוללת שיפור של תדמית הארגון ושיפור היחסים המקצועיים בין העובדים. כדי לספק לעובדים שלכם הדרכות בטיחות מותאמות יש לפנות לחברה המתמחה בפתרונות בטיחות, הדרכת עובדים ויישום נהלי עבודה. תקבלו את כל הייעוץ המקצועי ואת התשתית הנדרשת ליישום הדרכות בארגון שלכם.

מעוניין להצטרף לשירות?
    פוסטים אחרונים

    לקבלת ההצעה הטובה ביותר מלאו את הפרטים הבאים

      קידום אתרים בגוגל קידום אתרים אורגני
      Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support